ביטוח אחריות מעביד

כל בעל עסק, שיש לו עובדים, יודע כי במסגרת החוק עליו לדאוג להם למספר דברים שיבטיחו להם תנאים סוציאליים נאותים. בין אם מדובר על משכורות, תשלומי ביטוח לאומי וכן גם תשלומי ביטוח נוספים במידת הצורך. כמובן, שלצערנו לפעמים בכל מקום עבודה, גם אם הוא נחשב לבטוח ביותר, עשויים העובדים להיפגע מכל מיני סיבות ואז הם רשאים לתבוע את המעסיק כתוצאה מכך.
רוב העובדים, כמובן נפגעים לרוב מתאונות עבודה, ואלו יכולות להיחשב גם אם הם היו בדרך אל העבודה ואף אם הם נשלחו מטעם עבודה לשליחות בחו"ל. שכן, על פי החוק, על המעסיק לדאוג לביטחונם ובטיחותם של עובדיו ולכן גם אם יש תאונה שנגרמה גם בגלל אחריותו של העובד, לא מעט פסיקות קבעו כי המעביד לא יכול להתנער מאחריות.
לכן, כל מעסיק שרוצה להיות בראש שקט מתשלום פיצויים במידה ואחד מעובדיו חלילה ייפגע, צריך לדאוג לפוליסת ביטוח אחריות מעביד (או בשמה המקצועי- פוליסת ביטוח אחריות מעביד). במקרה שיש למעסיק פוליסה כזאת, במידה והוא ייתבע על ידי העובד, הוא יקבל כיסוי מהביטוח במידה ויצטרך לשלם פיצויים.
חשוב לציין, כי ביטוח אחריות מעביד, מכסה אך ורק נזקי גוף שנגרמו לעובד ולא לנזקי רכוש. כאשר מדובר על נזקי רכוש, אלו מכוסים לרוב על ידי ביטוח תכולת עסק או גם על ידי ביטוח אחריות כלפי צד ג'.
ביטוח אחריות מעביד, מכסה גם את כל הנושא המשפטי של הפיצויים במידת הצורך. באשר לגובה תעריף הפוליסה, זאת נקבעת לרוב על ידי מספר העובדים של המעסיק כפול הפרמיה של הביטוח עצמו. כמובן שהפרמיה משתנה מפוליסה לפוליסה, שכן מן הסתם שיש עבודות שהסיכון בהם הוא גדול יותר ולכן הפרמיות עבור הפוליסה יהיו גבוהות יותר.