ביטוח אחריות צד ג'

כל בעל עסק, יודע כי יש לו אחריות רבה. ברוב המקרים יש לו לא מעט דאגות על הראש הקשורים באופן ישיר לניהול העסק. לא משנה אם מדובר על קשר עם ספקים, הזמנת סחורות, ניהול קופה, ספירת מלאי וכמובן אם יש עובדים צריך לפקח על העבודה שלהם, לדאוג שכולם מקבלים את המשכורות והזכויות שלהם וכדומה.
כמובן, שיש בעלי עסקים שעובדים עם לקוחות, ואלו בסופו של דבר מביאים להכנסות של העסק. עם זאת, יש מקרים שעשויים להיות כלל לא נעימים, בהם קורה כי לקוח נפגע בבית העסק ואז יכול לעלות הצורך לשלם לו פיצויים. מספיק שלקוח נפל מסיבה כלשהי בבית העסק ונגרם לו נזק על מנת שהוא יוכל לתבוע את בעל העסק.
על מנת שבעל עסק יוכל להיות רגוע, ולא לדאוג מתביעות של לקוחות, עליו לרכוש פוליסת ביטוח אחריות צד ג'. פוליסה שכזאת, דואגת לכסות במידת הצורך את תשלום הפיצויים ללקוחות שתבעו את בית העסק על נזקים שנגרמו להם. הפוליסה הזאת, מכסה מפני נזקים שנגרמו ללקוחות בלבד ולא לעובדים.
במקרה של עובדים, מדובר על פוליסה אחרת- ביטוח חבות מעבידים, אך גם היא מכסה אך ורק מפני נזקים שנגרמו לגוף העובדים. במידה ונגרם נזק לרכוש בין אם של העובדים או בין אם של הלקוחות. כאשר מדובר על רכושם של העובדים, יש צורך ברכישת ביטוח אחריות צד ג' לרוב מורחבת (שכן גם לקוחות וגם עובדים).
חשוב לציין, שפוליסת ביטוח אחריות צד ג', מכסה גם את כל ההליך המשפטי שעשוי להתנהל מול הלקוחות. הכיסוי של ביטוח אחריות צד ג', יכול להיות מורחב גם לפעילות של העסק במקומות אחרים וגם לקבלני משנה שפועלים מטעם העסק. גבולות האחריות, כמובן נקבעות מראש בפוליסה לאחר שסוכמו עם המבוטח.