ביטוח בריאות

אין ספק, שבחיי היום יום, כל אדם כמעט מודאג כלפי בריאותו. לפעמים, לא משנה כמה ננסה לשמור על אורח חיים בריא, דברים יכולים לקרות, שלא ממש יש שליטה עליהם כדוגמת: תאונות, מחלות, צורך בביצוע ניתוחים או כל דבר אחר שעשוי לפגוע בבריאותו של האדם ודורש טיפול רפואי בין אם פשוט ובין אם נרחב.
כיום, כמעט לרוב האנשים יש ביטוח בריאות בסיסי בישראל על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי. בסל הבריאות שמעניקה המדינה יש מגוון של שירותים רפואיים שונים שמוענקים לכל אזרח (ואפילו לכל תייר או אזרח זר שמבקר בארץ) אך, עם זאת, עדיין יש דברים שאינם מכוסים מבחינה ביטוחית על ידי המדינה. במקרים כאלו, הדבר הנכון הוא גם לעשות ביטוח בריאות פרטי.
כיום, פוליסת ביטוח בריאות יכולה לדאוג לכך, שאף אחד לא יצטרך לברר ולדאוג מה מציע סל הבריאות הממלכתי, אלא הוא יוכל להיות מכוסה גם במקרים שיצטרך לבצע ניתוחים יקרים, השתלות במקרים חמורים או מימון לתרופות יקרות שאינן נכללות בסל הבריאות.
כמו כן, לצערנו הרב לא מעט אנשים חולים במחלות קשות במהלך חייהם, ובמקרה שכזה הם חייבים לעבור טיפולים מסובכים וקשים, להפסיק את עבודתם ובעצם היכולת לפרנס כלכלית את המשפחה נפגעת. חברות הביטוח השונות כיום כבר מציעות גם פוליסות ביטוח למחלות קשות, שמעניקות סכום פיצוי חד פעמי על מנת להמשיך ולהתקיים בכבוד בזמן ההתמודדות עם המחלה.
ביטוח לא פחות חשוב שאפשר לרכוש במסגרת פוליסת ביטוח הבריאות הכללית הינה זאת של הביטוח הסיעודי. הרבה אנשים חולמים להגיע לגילאי הזהב, אך בגילאים אלו מתגלות גם לא מעט מחלות ובעיות שמביאות את האדם להיות במצב סיעודי. מצב שכזה דורש לא מעט משאבים מהמשפחה וביטוח שכזה עשוי לסייע לה גם כלכלית וגם במימון מטפל/ים במידת הצורך.