ביטוח חובה לרכב

אין ספק, שכיום לנסוע בכבישי ישראל זה לא דבר בטוח במיוחד ומידי שנה לצערנו הרב יש מאות הרוגים מתאונות דרכים. ללא ספק מדובר על נושא שצריך לטפל בו ברמה הממשלתית. אחד הדברים שכבר נעשו בנושא, שבא למנוע בו מצב מי שחלילה נפגע בתאונת דרכים יהיה מחוסר יכולת לקבל טיפול רפואי הוא ביטוח חובה.
כיום, על פי חוק, כאשר אדם מחזיק ברכב, הוא חייב לרכוש פוליסת ביטוח חובה, שנועדה לכסות פגיעות בגוף שעשויות להיגרם לנוסעי רכב במהלך תאונת דרכים או גם להולכי רגל שנפגעו מהרכב. חשוב לציין, כי גם במידה והרכב עומד או חונה עדיין יש אחריות על בעל הרכב והוא מחויב לצורך כך בביטוח חובה לרכב. הנסיעה ללא ביטוח חובה לרכב הינה בניגוד לחוק, ולכן גם חובה לנסוע עם תעודות הביטוח הרלוונטיות עם חותמת על בנק על כך שתשלום הביטוח בוצע.
חשוב לציין, שפרט לכך שמדובר בעבירה על החוק, נסיעה ללא ביטוח חובה טומנת בתוכה סיכונים רבים: הוצאות גבוהות עבור טיפולים רפואיים, אפשרות לתביעה על ידי המדינה בעצמה, וכן אין אף אחד אחר שיכסה את הטיפולים הרפואיים במידה ותיגרם תאונה, לרבות קופות החולים בישראל.
כמובן שהתעריף של פוליסת ביטוח חובה הינה משתנה ונקבעת על ידי מספר גורמים שונים כדוגמת דגם הרכב, שנת הייצור של הרכב, הפרופילים של הנהגים: נהגים ותיקים, צעירים חדשים וכן גם נתונים כדוגמת גיליון עבירות של הנהג.
אם מעוניינים בקבלת פוליסת ביטוח חובה, רצוי מאוד לבדוק זאת מול מספר חברות ביטוח שונות ולבחור בהצעה שנראית האטרקטיבית ביותר. כמובן, שלא תמיד המחיר הוא זה שיקבע את הבחירה בפוליסה הרלוונטית, אלא התנאים השונים שלה, הכיסויים שהיא מציעה וכדומה.