ביטוח דברי ערך

מי מאיתנו לא מחזיק ברשותו חפצים יקרי ערך? בין אם מדובר על תכשיטים שונים, מכשירים אלקטרוניים כדוגמת סמארטפונים, מחשבים, מחשבים ניידים, טאבלטים, ציוד מוסיקאלי או כל דבר אחר עליו משלמים את מיטב הכסף בין אם זה למטרות פנאי, או למטרות עבודה. כמובן שכל החפצים יקרי הערך הללו יכולים להינזק בכל מיני צורות, בין אם על ידי פגיעה פיזית או אפילו גניבה שלהם.
אף אחד לא היה רוצה להיכנס לעוגמת נפש שכזאת, כאשר נגרם לאותו החפץ יקר הערך נזק כאשר הוא היה בבית, בין אם גנבו אותו או בין אם הילד שפך עליו מים וכמובן שאף אחד לא היה רוצה שייהרס לו הטיול לחו"ל רק בגלל שאותו חפץ יקר ערך נעלם במסגרת הטיול לחו"ל.
על מנת למנוע את עוגמת הנפש המיותרת, כדאי לעשות במידת הצורך ביטוח דברי ערך. פוליסת ביטוח דברי ערך מבטיחה כי אם ייגרם נזק לדבר הערך שלכם במסגרת שוד, גניבה, שריפה, תאונה, חברת הביטוח תשלם פיצויים בהתאם לערך הנקוב והרלוונטי.
חשוב לציין, כי חברת הביטוח מגדירה מראש מהם דברי ערך ולרוב מדובר על חפצי מתכת יקרים, יהלומים, אבני חן, שעונים ועוד. כמעט בכל המקרים, המבוטחים מחליטים כמובן איזה דברי ערך יהיו בכיסוי ביטוחי, שכן הפרמיות שישולמו עבור הפוליסה יהיו בהתאם. באופן טבעי, ככל שהחפץ יהיה יקר יותר, כך גם הפוליסה תהיה יקרה יותר. כמובן, שברוב המקרים, חברת הביטוח תדרוש גם תשלום השתתפות עצמית מצד המבוטח.
בנוסף, ניתן לתבוע את חברת הביטוח עבור פיצויים לטובת דברי ערך רק במקרה ונגרמו נזקים כתוצאה מפעולות שציינו קודם לכן (אובדן, גניבה, שריפה, הצפה וכדומה) ולא על שבר, בלאי טבעי, תנאים אקלימיים שונים וכדומה.