ביטוח כלפי צד ג'

ישנם לא מעט מצבים בחיים, בהם גם אם לא במכוון, יכול להיגרם נזק למישהו אחר כאשר הוא מבקר במקום כלשהו. לא משנה אם מדובר על מישהו שמבקר בבית עסק כלשהו, או אפילו אם הוא מבקר באתר מסוים והוא או רכושו נפגעים. במקרים שכאלו הגורם הפוגע עשוי להיות חשוף לתביעות נזיקין ולשלם על כך פיצויים בסכומים גבוהים יחסית.

על מנת שיהיה אפשר להיות בראש שקט מפני אפשרות שכזאת, רצוי מאוד להחזיק בפוליסת ביטוח כלפי צד ג'. זוהי פוליסה המתאימה בעיקר לבעלי עסקים, שכן כאשר מדובר על פגיעה בעובדים לדוגמא, במקרה הזה ביטוח חבות מעבידים עשויה לפתור את נושא הכיסוי הביטוחי. לעומת זאת, כאשר מדובר על פגיעה באנשים שאינם עובדים של העסק, ביטוח כלפי צד ג', הוא הפיתרון המתאים.

ביטוח כלפי צד ג', בפועל מכסה את אחריותו של המבוטח בגין נזק שאינו צפוי ברכוש השייך לאדם אחר או גם לגופו של אדם שהוא אינו עובד של המבוטח כתוצאה מפעילות המתבצעת על ידי המבוטח. חשוב לציין, שפרט לכך שמקבלים כיסוי ביטוחי מקבלים גם כיסוי להוצאות משפטיות במידת הצורך לרבות ייצוג מטעם חברת הביטוח בבית המשפט.

ביטוח כלפי צד ג', כפי שציינו מתאים בעיקר לבעלי עסק או לבעלי מפעלים, שבהם יש סיכוי או סיכון כלשהם לפגיעה בלקוחות מזדמנים. הביטוח יכול גם להתאים לבעלי נכסים כאלו ואחרים (בעלי משרדים, בעלי בתים ודירות וכדומה) שגם בסביבה הזאת עשוי להיגרם לעוברי אורח שונים.