ביטוח למחלה קשה

כל אדם רוצה להיות בריא בחייו. אנשים לפעמים מקפידים לשמור על אורח חיים בריא, דואגים לאכול נכון, דואגים לעשות פעילות גופנית ולשמור על עצמם וללא ספק המטרה היא להגיע לגיל 120 אחרי חיים ארוכים ומספקים. עם זאת, לצערנו הסטטיסטיקה מוכיחה כי לא מעט אנשים במשך השנים חולים במחלות שונות וקשות גם כאשר הם מנסים לצמצם כמה שאפשר את הסיכון ואת החשיפה למחלות השונות.
כמובן שאדם שחולה במחלה קשה, נדרש להתמודד עתה עם הבלתי נודע ולגייס כוחות נפשיים ופיזיים רבים ובמקרים רבים הוא צריך להפסיק לעבוד ולהתחיל בטיפולים רפואיים מסובכים ובלא מעט פעמים נדרש ממנו גם להשקיע לא מעט כסף שלא בטוח שיש לו. בנוסף לכך, יכול מאוד להיות שבני משפחה אחרים יפסיקו גם הם לעבוד לאור המצב של בן המשפחה החולה ואז תיפגע היכולת לפרנס את הבית.
במקרים כאלו, על מנת לממן את כל הטיפולים הרפואיים, רצוי מאוד שתהיה פוליסת ביטוח למחלה קשה. במקרה שכזה, מי שבעל פוליסת ביטוח כזאת וחולה באחת מרשימה של מחלות קשות (כדוגמת סרטן, סכרת, התקף לב חריף, אי ספיקת כבד, אלצהיימר, עיוורון ועוד מחלות קשות אחרות) יקבל פיצוי גדול וחד פעמי על מנת שיוכל להמשיך הן לשמור על אורח חיים סביר של משפחתו וכן כפי שצוין, גם לממן את הטיפולים הרפואיים השונים.
חשוב לציין, כי הכיסוי הביטוחי של הפוליסה מסתיים עם קבלת הפיצוי, אך ניתן להרחיב את הפוליסה לקבלת פיצוי נוסף במידה ומופיעה מחלה קשה נוספת. לרוב ניתן גם להצטרף לפוליסה עד גילאי 55-60 והיא תהיה תקפה עד גילאי 70-75, אך כמובן שחברות הביטוח מבחינות בין המצב הגופני של המבוטח וכן גם בין גברים לנשים.