ביטוח מבנה העסק

אין ספק, שלהיות בעל עסק כיום, זה דבר עם הרבה אחריות. בין אם מדובר על אחריות כלפי העובדים, אחריות כלפי הלקוחות וכמובן אחריות כלפי הבית, שכן בעלי עסק דואגים תמיד לפרנסת הבית. כמובן שצריך לדאוג לניהול השוטף של העסק: לדאוג למלאי שוטף, לשלם לספקים, לשלם לעובדים, לדאוג שהלקוחות יהיו מרוצים. כמו כן, כל בעל עסק היה רוצה לשאוף קדימה ולחשוב על איך הוא יוכל להגדיל את המחזור השנתי שלו ולייצר יותר רווחים.
כמובן, שכל המטרות השונות של בעל העסק יושגו, בעיקר אם יהיה לו ראש שקט, ובמצבים שהם אינם מתוכננים ממש, הוא יוכל להמשיך לנהל את העסק או לחילופין להחזירו לשגרה כמה שיותר מהר. כיום לא מעט בעלי עסקים, סופגים מפגיעות שונות בעסק: פריצה, שריפה, נזקי מזג אוויר וכדומה.
במקרים שכאלו, העסק יכול להיות מושבת לכמה ימים טובים או לתקופה ארוכה יותר ואם אין לבעל העסק פוליסת ביטוח למבנה ותכולת העסק, הנזק הכספי יהיה אדיר, מה שיוכל להביא בסופו של דבר לסגירת העסק. על מנת להיות עם ראש שקט בכל מצב, ביטוח מבנה עסק וכן גם תכולת עסק בגדר חובה.
אם פוליסת ביטוח תכולת עסק, מתייחסת בעיקר לכל הרכוש שנמצא בתוך העסק, ביטוח מבנה עסק מתייחס כמובן למבנה העסק עצמו. ביטוח מבנה העסק, כמובן תלוי בגודלו ובערכו. ככל שהמבנה הוא גדול יותר, באופן טבעי העלויות של הפוליסה יהיו גם הן גבוהות יותר.
דבר חשוב במקרה של ביטוח מבנה עסק הוא הנושא של האם מדובר בשכירות או מבנה השייך לבעל העסק. אם מדובר על שכירות, נושא ביטוח מבנה העסק מסוכם לרוב בחוזה השכירות בין המשכיר לשוכר, אולם חשוב לזכור כי לשוכר יש אחריות להחזיר את מבנה העסק כפי שהוא קיבל אותו- וגם עליו מוטלת אחריות, גם אם המשכיר הוא זה שמבטח.