ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב
כולם יודעים, שכיום להחזיק רכב זה לא דבר פשוט. פרט לעלות הרכב עצמה כמובן שיש הוצאות נלוות. אחת מההוצאות המהותיות ביותר על רכב הינה תשלום פרמיה שנתית עבור פוליסת ביטוח לרכב. כיום, חברות הביטוח השונות, מציעות מספר פוליסות שונות: ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב וכן ביטוח צד ג'. מבחינת החוק, על כל נהג להחזיק בביטוח חובה.
כאשר מדובר בביטוח מקיף לרכב, מדובר על פוליסה שהינה בגדר רשות, אך ניתן להגיד שזוהי פוליסת הביטוח המומלצת יותר מבין שלושת הפוליסות האפשרויות שהוזכרו. באמצעות ביטוח רכב מקיף, ניתן לקבל החזרים מחברת הביטוח עבור נזקים שנגרמו לרכב אותו מחזיקים או נזקים שנגרמו לרכב של אדם אחר.
מקיף הכל
ביטוח מקיף, מכסה גם סיכונים ונזקים שעשויים להיגרם לרכב לא רק מתאונה. כדוגמא לכך, גם במידה ונגנב הרכב, או גם במידה והרכב נחשב ל"טוטאל לוסט", כלומר, רכב שיצא משימוש. במקרים שכאלו, הפיצוי שמתקבל מחברת הביטוח הוא בהתאם לערך של הרכב בטרם הגניבה או התאונה שהביאה אותו למצב "טוטאל לוסט". כמו כן, במידה והרכב ניזוק בתאונה או נגנב מקבלים רכב חלופי עד לקבלת כספי הביטוח.
בנוסף, ולא פחות חשוב מכך , בלא מעט מקרים, נדרשים להופיע בבתי משפט כאשר עוברים תאונה לאור הליך משפטי שיכול להיות מופעל על ידי אחד מהצדדים. במידה ומחזיקים בפוליסות ביטוח מקיף לרכב, כמעט ברוב המקרים, חברת הביטוח היא זאת שדואגת להגנה משפטית או לחילופין לממן את ההגנה המשפטית אותה בוחר הלקוח.
עלויות ביטוח מקיף
עלות פוליסת הביטוח המקיף, נקבעת באמצעות מספר קריטריונים מרכזיים כדוגמת שווי הרכב, שנת הייצור, מספר הנהגים המבוטחים ברכב ונתוניהם (האם מדובר על נהגים ותיקים ללא הרשעות, נהגים צעירים וכדומה) וכן גם עבר בנושאי תביעות ביטוח.

עוד משהו שיעניין אותך: ליסינג עם שלמה סיקסט