ביטוח נסיעות לחו"ל

נסיעות לחו"ל הפכו בעשורים האחרונים לתופעה שכיחה ביותר, עבור חופשות ונסיעות עסקיות כאחת. בין אם מדובר בגיחה קצרה לסופשבוע או ביציאה ארוכה למספר שבועות, יש לארגן עבורה ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח זה מהווה הוצאה שולית ביחס להוצאות אחרות הכרוכות בנסיעה, אך הינו בעל חשיבות עליונה, מאחר שהוא מעניק למבוטח כיסויים שונים כמו ביטוח רפואי וביטוח מטען.

ביטוח רפואי בחו"ל

אחד הכיסויים היותר חשובים שמעניק ביטוח נסיעות לחו"ל, הינו הכיסוי הרפואי. ביטוח זה נועד לכסות על הוצאות בגין תאונות או מחלות במהלך השהות בחו"ל, שאינן מכוסות על ידי ביטוח הבריאות בארץ. יש לציין כי הביטוח הרפואי משתנה בהתאם לסוג הפוליסה הנבחרת, ולרוב כולל ביטוח תאונות אישיות וכיסוי הוצאות בגין אשפוז, טיפול נמרץ, טיפולי חירום לשיניים, פגישת רופא, תרופות וציוד רפואי. כמו כן, הביטוח כולל במידת הצורך הטסה רפואית בחזרה לארץ עם מלווה.

ביטוח מטען

ביטוח נסיעות לחו"ל מספק גם ביטוח מטען שנועד לכסות על מקרים של נזק, אובדן או גניבת המטען וחפצי הנסיעה. כיסוי זה מסופק עבור חפצים פשוטים כמו ביגוד, וגם עבור מטען יקר ערך כמו תכשיטים, שעונים, מחשב נייד ומצלמות. חשוב לציין כי גובה הכיסוי משתנה בין פוליסות הביטוח, ושניתן להגדיל את הפרמיות עד לתקרה מסוימת.

כיסוי הוצאות בגין שינוי או ביטול טיסה

ביטוחי נסיעות רבים מכסים גם הפסדים כספיים בגין ביטול טיסות, או עקב קיצור או הארכת משך השהייה בחו"ל. גם כאן גובה הכיסוי מוגבל בסכום מסוים, המשתנה בהתאם לסוג הפוליסה הנבחרת.

התאמת פוליסה ביטוח ליעד הנסיעה ומצב המבוטח

חשוב שבחירת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל תבוצע בהתאם ליעד הנסיעה ולמצבו של המבוטח. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר ביעדים או במצבים החורגים מהמקובל, ודורשים כיסויים מיוחדים בגינם. להלן מספר דוגמאות:
• ספורט אתגרי – כדוגמת סקי, צניחה חופשית או רפטינג, דורש הרחבה מיוחדת בפוליסת הביטוח.
• איתור וחילוץ – למי שנוסעים לטרקים ביעדים מבודדים כדאי לדאוג לפוליסה המכסה מקרי איתור וחילוץ של מטיילים נעדרים, או מטיילים שנפגעו במקום מבודד ולא נגיש.
• היריון ובעיות בריאותיות חריגות – למקרים שאינם מכוסים על ידי פוליסת ביטוח הנסיעות הסטנדרטית מומלץ לרכוש הרחבה מתאימה.