אפשרויות הביטוח לנשים בהריון שנוסעות לחו"ל

זוגות רבים רואים בתקופת ההריון הזדמנות טובה לנפוש בחו"ל טרם הרחבת המשפחה והתובענות הרבה הכרוכה בגידול ילד חדש. אך יש לזכור כי אישה בהריון זקוקה לתשומת לב מיוחדת והשגחה רבה בשל מצבה הרגיש. משום רמת הסיכון הגבוהה, יש צורך בביטוח נסיעות מיוחד לנשים בהריון, אשר מלבד פרמטרים כמו משך הטיול ואופיו, יעניק כיסוי התואם את מצבה הבריאותי של האישה ואת שלב ההריון בו היא נמצאת. פעמים רבות ההריון כולל תרחישים שלא ניתן לצפותם מראש, ופוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מעניקה הגנה וכיסוי מפני אירועים רפואיים אשר עלולים להתרחש במהלך השהות במדינה זרה. בין היתר מכסה הביטוח הוצאת בגין אשפוז או טיפולים רפואיים, הריון מחוץ לרחם, הוצאות בגין לידה או לידה מוקדמת, טיפול בתינוק או בפג וכן הלאה.

התאמת סוג הפוליסה לשלב ההריון
על הפוליסה להיות בסנכרון מלא עם המצב הבריאותי של האישה, עם שלב ההריון ועם מאפייני הטיול השונים כגון יעד ומשך הטיול. על מנת להתאים את הפוליסה בצורה הטובה ביותר יש לרכוש את ההרחבות הנדרשות, אך לפני כן יש לעדכן את חברת הביטוח במצב הבריאותי של האישה ולוודא שהפוליסה אכן נותנת את הכיסוי הנרחב ביותר בהתאם לתקופת ההריון בה תשהו בחו"ל. יש להשיג את כל המסמכים הרלוונטים המרכזים את המידע הרפואי, כדי שבמקרה הצורך תוכלו לעדכן את הגורמים הרלוונטים בשדות התעופה או לתת לרופא המקומי במדינה אליה הגעתם, במיוחד אם מדובר בהריון המצריך טיפול מיוחד כגון הריון לאחר טיפולי פוריות או הריון בסיכון.
הנפקת הביטוח והגבלות

חברות הביטוח וקופות החולים לרב מגבילות את ביטוח הנסיעות לנשים בהריון עד לשבוע ה-28 להריונן. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי בשבועות מתקדמים יותר ישנה אפשרות גבוהה יותר ללידה בחו"ל. חברות הביטוח אינן מאפשרות יציאה מהארץ לנשים בהריון עם מספר עוברים, נשים בהריון מתחת לגיל 18 או מעל גיל 42, וכן נשים בהריון שמטרת נסיעתן הינה לצורך בדיקות או הליכים רפואיים ידועים מראש. יש לדעת כי ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון נדרש גם על ידי חברות התעופה, אשר קובעות את שבוע ההריון המקסימלי המותר. ככלל, חברות התעופה רואות בנשים בהריון גורם סיכון לא קטן, לפיכך טרם קבלת הפוליסה כל אישה בהריון מחוייבת לספק את כל האישורים הרפואיים הדרושים בכדי להבטיח שמדובר בהריון תקין ומצב בריאותי כללי טוב. חברות התעופה חוששות ממצב של לידה באוויר אשר תחייב את המטוס בנחיתה טרם הגעה ליד, משום שמשמעות הדבר הפסד כספי עצום ששום ביטוח אינו יכול לכסות. נשים בהריון מחויבות ליידע את חברת התעופה על מצבן, שכן אם לא יהיה עליהן לשאת באחריות הכספית במידה ויווצרו סיבוכים רפואיים במהלך הטיסה.
ביטוח נסיעות לנשים בהריון הוא הכרחי לשמירה על בריאות האישה ועוברה. רכישת ביטוח רגיל או אי הצהרה על מצב של הריון, לא יעניק לכם את הכיסוי הביטוחי הראוי ולפיכך האחריות כולה תהיה שלכן.