ביטוח רכב מה חשוב לדעת?

אין ספק, שכיום אי אפשר כמעט להסתדר בלי רכב. למרות שיש שיפור די גדול בתחבורה הציבורית בארץ, רוב האנשים אינם יכולים להסתדר ללא רכב במהלך חיי היום יום. עם זאת, לקנות רכש חדש או גם להחזיק אותו זה לא דבר שהוא זול כל כך שכן יש עליו לא מעט הוצאות, שאחת ההוצאות המרכזיות עליו מתבטאת בפוליסת הביטוח של הרכב.
כמובן, שכיום ניתן למצוא שלוש פוליסות עיקריות שיש לרכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. ראשית, כדאי להתחיל עם הפוליסה שהיא חובה על פי החוק: ביטוח חובה. לאור העובדה שמידי שנה מתרחשות על כבישי ישראל אלפי תאונות, בהם יש אלפי נפגעים, על פי חוק, על כל מי שברשותו רכב להחזיק בביטוח חובה.
ביטוח חובה, בפועל מכסה את כל הטיפולים הרפואיים עקב תאונה של נהג הרכב ושל כל נוסעיו וכן גם של הולך רגל במידה והוא נפגע מאותה המכונית. מי שאין ברשותו פוליסת ביטוח חובה בזמן נהיגה עובר על החוק ופרט לכך הוא גם חשוף לכך שלא יממנו לו טיפולים רפואיים ועקב כך יידרש להוצאות גבוהות, וכן הוא יהיה חשוף גם לתביעה מצד המדינה.
באשר לפוליסות הנוספות, ביטוח מקיף וביטוח צד ג', באופן כללי ביטוח מקיף מכסה הכל- נזק שנגרם לרכב, נזק שנגרם לרכב אחר וכן גם מכסה את הרכב מפני תופעות כדוגמת גניבה או שריפה או מצב בו הרכב יוצא מכלל שימוש ("טוטאל לוסט").
כפי שצוין, ביטוח מקיף מכיל בתוכו גם ביטוח צד ג', כלומר כיסוי במקרה ונגרם נזק לרכב אחר. אולם ניתן לרכוש פוליסת ביטוח צד ג' גם באופן נפרד מביטוח מקיף, ולכן העלות של הפוליסה כמובן תהיה זולה משמעותית.

עוד מידע שיעניין אותך: חניה סלולרית בחניונים