ביטוח רכב

במידה שכבר רכשתם או שהינכם מתעתדים לרכוש רכב, חשוב שתדעו כי במדינת ישראל כל מי שיש בבעלותו רכב חייב לבטחו בביטוח חובה, שתעריפו מפוקח ומשתנה בהתאם לנתוני הרכב והנוהגים בו. כמו כן, קיימים לרכב ביטוחים מקיפים שאינם בגדר חובה, אך הם בהחלט מומלצים.

ביטוח חובה

כשמו כן הוא, ביטוח חובה לכל בעל רכב, ופקודת ביטוח רכב מנועי אוסרת לנהוג ברכב שלא חל עליו ביטוח זה. ביטוח החובה מכסה על נזקי גוף ומוות העלולים להיגרם לנהג, לנוסעים ברכב ולאנשים אחרים שהיו מעורבים בתאונה מחוץ לרכב. הביטוח מכסה ללא הגבלה הוצאות רפואיות, וכן מעניק פיצויים עד גבול מוגדר בגין אובדן כושר השתכרות, ובגין כאב וסבל שנגרמו עקב התאונה.

עלות פוליסת ביטוח חובה

עלויות פוליסת ביטוח חובה נקבעות אמנם על ידי חברות הביטוח, אך הן אינן רשאיות לעבור את התעריף המרבי אשר נקבע על ידי המפקח על הביטוח. עלותה של כל פרמיה נקבעת בהתאם לסוג כלי הרכב, כמו דו גלגלי, רכב פרטי או מסחרי, וכן לפי המין, הגיל וותק הנהיגה של המבוטח הצעיר ביותר באותו רכב. בנוסף לכך, גובהה נקבע לפי מספר התביעות ופסילות רישיון הנהיגה בשלוש השנים האחרונות, עבור כל מי שצפוי לנהוג ברכב. עוד נקבע התעריף לפי נפח המנוע של כלי הרכב, ובהתאם למספר כריות האוויר בו הרכב מצויד.

ביטוחים מקיפים לרכב

מלבד ביטוח החובה קיים גם ביטוח מקיף שמורכב משני סוגים עיקריים :
• ביטוח מקיף עצמי – ביטוח המכסה על נזקים לכלי הרכב שנגרמים עקב תאונה, נזקי ואסונות טבע, ועקב חבלה או גניבת הרכב ונזקי צד ג'. כול פוליסת ביטוח עצמי מפרטת את גורמי הנזק שאותם היא מכסה, ובאיזה היקף. חשוב לציין כי פוליסה זו אינה מכסה על נזקי בלאי לרכב, אלא אם הם נגרמו עקב תאונה או אירוע חיצוני אחר.
• ביטוח מקיף צד ג' – זהו ביטוח המכסה על נזקי רכוש שגרם בעל הרכב לרכב או לרכוש אחר של צד ג', כדוגמת פגיעה בכלי רכב, מבנה, גדר או סחורה.

 

עוד כתבות שענינו אותך:
השכרת רכב בתל אביב – לאנשי עסקים ולא רק
שטיפת רכב דרך פנגו – קל ופשוט!