ביטוח תכולת העסק

אין ספק כי לנהל עסק, זה לא דבר פשוט. בין אם מדובר על ההתנהלות השוטפת של העסק: משיכת לקוחות, סגירת עסקאות, תשלומים לספקים וכדומה או בין אם זה המחשבה לטווח הארוך: כיצד ניתן להרחיב את העסק, כיצד ניתן לשפר את השירותים, כיצד ניתן להעסיק עוד עובדים או כל דבר שיגרום לעסק להיות בסופו של דבר רווחי יותר.
כמובן, שלפעמים במסגרת הניהול השוטף של העסק, לא שמים לב לעובדה שהעסק יכול להיות חשוף לכל מיני פגיעות חיצוניות שבסופו של דבר יגרמו לפגיעה בתכולת העסק. במקרים שכאלו, הנזקים יכולים להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים ואף במקרים קיצוניים לקריסתו של העסק כתוצאה מכך.
לכן, כל בעל עסק, שרוצה להמשיך ולנהל את העסק שלו בראש שקט ולדעת כי גם אם חלילה תכולת העסק תיפגע, חייב לדאוג לעצמו לביטוח תכולת העסק. באופן כללי, ביטוח תכולת העסק מוגדר ככל רכוש הנמצא בשטח העסק, לרבות תכולה זמנית הנמצאת בהשאלה או לצורך שמירה או גם תיקון.
תכולת עסק, יכולה להיות כזאת כדוגמת מכשירים, מכונות וכלי מלאכה שונים, חומרי גלם עימם עובדים בעסק, מכשירי חשמל, ריהוט ושטיחים יקרים, מלאי הנמכר על ידי העסק וכדומה.
חשוב לציין, כי ביטוח תכולת עסק משתנה ממקום למקום, שכן הצורך של מפעל לייצור צינורות פלדה הוא שונה מהצורך של חנות חשמל וכמובן שהעלות של פוליסת ביטוח תכולת העסק תהיה שונה בהתאם.
ברוב המקרים, חברות הביטוח מתאימות "כחליפה" את הפוליסה לעסק ובודקות את הצרכים השונים שלו, את הסיכונים שיכולים להיגרם לתכולת העסק ורק לאחר מכן מגיעים להסדרת פוליסה מתאימה. לרוב ביטוח תכולת עסק מופעל כתוצאה משריפה, נזקי מזג אוויר, פגיעה בזדון, פריצה או גם ניסיון פריצה.