ביטוח למקרה מוות

אין ספק, שכל אחד אוהב לדאוג למשפחתו. לראות שכולם יכולים לחיות באורך חיים נוח ושכולם מצליחים לממש את התוכניות והרצונות שלהם. רוב האנשים במדינה, עובדים קשה מאוד, על מנת שלילדיהם תהיה את היכולת ללמוד כראוי במערכת החינוך, לבצע את כל פעילות הפנאי שבה הם מעוניינים וכמובן שגם הם יוכלו ללמוד כל לימודים אקדמאיים שירצו כאשר יגדלו.
כמובן, שכל אחד רוצה להגיע לגיל של 120 ואף אחד לא ממש יכול לחשוב על כך שהוא יעזוב את העולם מוקדם יותר. אבל לפעמים יש אנשים שרוצים לדאוג למשפחתם ולהתכונן שמכל סיבה, שגם אם הם יעזבו את העולם בטרם עת, משפחתם עדיין תהיה בטוחה מבחינה כלכלית.
אין ספק, כי פטירתו של מפרנס בטרם עת, עשויה לגרום ללא מעט בעיות כלכליות במשפחה. לכן כל מי שרוצה לדאוג לכך שמשפחתו לא תיכנס לבעיות שונות אם חלילה ילך בטרם עת לעולמו, עליו לדאוג לפוליסת ביטוח למקרה מוות, שתבטיח שגם לאחר המוות תמשיך המשפחה לקבל סכום הדרוש לצורך הקיום הכלכלי בכבוד.
כיום יש כמה פוליסות שונות של ביטוח למקרה מוות המתחלקות לכמה סוגים. הפוליסה הראשונה היא כזאת שבו משפחתו של הנפטר המבוטח מקבלת מידי חודש סכום קבוע מחברת הביטוח. הפרמיות על פוליסה זאת הינו כמובן מעט יותר גבוה מהאחרות. סוג של פוליסה נוספת, היא כזאת שבה המשפחה מקבלת סכום חד פעמי מחברת הביטוח עם פטירתו של המבוטח.
פוליסות נוספות הן כאלו שמעניקות למשפחה של המבוטח שנפטר בטרם עת כתוצאה מתאונה ללא כל קשר לפוליסות אחרות. כמו כן, יש גם פוליסה בה משפחת המבוטח מקבלת אפשרות "לסילוק הלוואה" שאותה היה חייב המבוטח בתקופת חייו, כך שמשפחתו לא תצטרך להתמודד עימה.