דגשים חשובים על ביטוח מקיף לרכב

ללא ביטוח חובה לרכב לא תוכלו לצאת אל הכביש, החוק בישראל אוסר על החזקת רכב ללא ביטוח חובה, ללא ביטוח מקיף לא תרצו לצאת אל הכביש. הביטוח המקיף משלים את ביטוח החובה ומעניק הגנה לרכב מפני נזקים, גנבה או אבדן ערך טוטאלי. רכב הוא נכס יקר ערך, בכדי להגן על שווי הרכב עליכם לבטח אותו בהתאם. נהיגה ללא ביטוח מקיף אפשרית, החוק אינו מחייב את בעל הרכב ברכישת הפוליסה, אך מעטים הם הנהגים האחראים הנוהגים ללא פוליסת ביטוח מקיף.

האם גם נהגים טובים זקוקים לביטוח מקיף?

נהג וותיק נמצא בקבוצת סיכון נמוכה יותר למעורבות בתאונות, ישנם נהגים הנוהגים במשך שנים רבות ללא כל מעורבות בתאונה או גרימת נזק לרכב. אך אין דיי בכך בכדי לוותר על רכישת ביטוח מקיף לרכב. יש לזכור כי אנכם נוהגים על הכביש לבדכם, גם כאשר אתם נוהגים כחוק בצורה מאוד זהירה ואחראית ישנם נהגים אחרים הנוהגים בחוסר אחריות או חוסר ניסיון. פרט לנזקי תאונות עליכם לזכור כי ביטוח מקיף לרכב מעניק לכם הגנה מפני גנבות או אבדן של הרכב באסון טבע או מעשה זדון.

יש לציין כי רוב חברות הביטוח מגלות נכונות להציע לנהגים וותיקים בעלי גיליון תאונות נקי פוליסות ביטוח לרכב במחירים אטרקטיביים. נהגים זהירים אשר אינם מרבים בהגשת תביעות לחברת הביטוח יוכלו ליהנות ממחירים מוזלים, חברות הביטוח מתחרות ביניהן על הזכות לבטח את הנהגים הזהירים.

כיסויים עיקריים של ביטוח מקיף לרכב

א.      נזקי תאונות לרכב המבוטח ולרכבים האחרים אשר נפגעו בתאונה.

ב.      נזקים הנגרמים לרכב תוך התנגשות בעמודי תאורה, רמזורים, מבנים ושאר אלמנטים דוממים.

ג.       פיצוי כספי במקרה של גנבת רכב.

ד.      פיצוי כספי במקרה של אבדן הרכב בשריפה, נזקי טבע.

פוליסות ביטוח מקיף לרכב כוללות גם תוספות משתנות כמו שירותי גרירה וחילוף, ביטוח שמשות, שירותי רכב חלופי, תיקון פנצ'רים ועוד.

כיצד מתומחרות הפוליסות?

בניגוד לפוליסות ביטוח חובה המציעות תנאים אחידים בכל חברות הביטוח, הביטוחים המקיפים אינם אחידים. כל חברת ביטוח מציעה מספר מסלולים וטווחי מחירים משתנים, שנות הניסיון של הנהג, סוג הרכב, היסטוריה של תביעות ושאר פרמטרים משפיעים באופן ישיר על עלות הביטוח. חברות הביטוח קובעות את מחיר הפוליסה בהתאם לדרגת הסיכון אותה עליה לקבל על עצמה עם אישור הפוליסה. בהתאם לכך, נהגים חסרי ניסיון או נהגים עם היסטוריה עשירה בתאונות ותביעות מתבקשים לשלם יותר.

היקף הפוליסה משמעותי גם כן לקביעת המחיר, בכדי להוזיל את המחיר ניתן יהיה להעלות את סכום ההשתתפות העצמית אותו המבוטח מתבקש לשלם בכל תביעה, להקטין את סכום הפיצוי אותו תקבלו ולוותר על חלק מתוספות השירות. ישנם מקרים בהם תוכלו להוזיל את תעריף הביטוח תוך התקנת אמצעי מיגון מתקדמים ברכב למניעת גניבות.

עוד כתבות מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מטפס ההרים יורם קראוס במסע טיפוס אל הר המטרהורן – ההר המסוכן ביותר באירופה